Play-off 1. ligy pro sezonu 2018-19

Sobota 9. 3. 2019 - 1. hrací den Play-off

Čtvrtfinálové série dopadly podle očekávání a první čtyřka je v semifinále letošní sezony -

Čtvrtfinále Play-off 1. ligy FLA - sobota 9. 3. 2019

FBC Tornados se opět jako vloni dostali v posledním kole na první místo po základní části a ve čtvrtfinále je opět čekal na osmém místě nováček 1. ligy - tentokrát Czech Garbage. První dva zápasy série byli Garbage sedminásobným mistrům více než vyrovnaným soupeřem a ve druhém duelu Tornados dokonce ještě v poločase prohrávali 1:2. Oba zápasy ale Tornados zvládli po výsledcích 3:1 a 5:2 a v posledním už Czech Garbage možná došly síly a po výsledku 8:0 tak úřadující mistři ukončili sérii v nejkratší možné době. Za zmínku k této sérii jistě stojí, že ve třech zápasech došlo jen k jedinému vyloučení, a to u Tornados a až deset vteřin před koncem prvního duelu a Czech Garbage bez jediného trestu potvrdili svoji pozici nejslušnějšího týmu ze základní části. Patriotům na druhém místě připadl na čtvrtfinálovou sérii druhý nováček - Sokol Nová Paka. Ani zde neměl favorit nic jednoduchého a museli si svůj postup zodpovědně vybojovat. První duel skončil sice pohodově 5:0 pro Patriots, ale ve druhém zápase Sokol vedl až do poločasu 1:0. Šesti brankami ve druhé půli ale Patrioti zápas otočili a sérii nakonec také ukončili 3:0 na zápasy, když poslední utkání rozhodli až čtyři minuty před koncem po výsledku 1:0. Oba nováčci se tak za svoji premiérovou sezonu v 1. lize rozhodně nemusejí stydět, vždyť hned postoupili do play-off a nechali za sebou čtyři jiné soupeře. Třetí Laviny vyzval v boji o semifinále šestý Černilov. Ač to herně na hřišti a výsledkově vyloženě nevypadalo, nejsnazší cestu k postupu měly nakonec možná Laviny. Černilov totiž dokázal ve třech zápasech vstřelit jedinou branku a Laviny tak postoupily po sérii 3:0 také do semifinále a utkají se o finále opět po roce s Patrioty. Nejvyrovnanější sérií byl jak díky postavení v tabulce, kvalitě týmů i aktuální formě souboj čtvrtého a pátého týmu základní části - Kamikadze s Hradeckými Vikingy. Série přinesla celkem 48 trestných minut a až na jeden duel nejvyrovnanější výsledky ve čtvrtfinále. Po výhře Kamikadze 3:1 srovnali Vikingové sérii po ubojovaném vítězství 4:3. Pak urvali Kamikadze vedení opět na svoji stranu, když rozstříleli soupeře 8:1, ale ve čtvrtém utkání byli Vikingové opět vyrovnanými bojovníky. I přes nepříznivý vývoj zápasu nakonec Vikingové srovnali v posledních dvou minutách na 2:2. Favorit nakonec ale rozhodl hned v první minutě prodloužení a Kamikadze se v souboji o finále utkají stejně jako po roce opět s Tornados. První čtyřka postoupila do semifinále podle očekávání a složení dvojic v boji o finále je úplně stejné jako v předchozí sezoně.

série 1. čtvrtfinále 1-8
1:0 FBC Tornados Czech Garbage 3:1 (1:0)
  7. Dostál (Skrovný), 27. Skrovný (Machút), 30. Skrovný (O. Špalek) - 28. Randa (D. Píše)
série 1. čtvrtfinále 2-7
1:0 Patriots Sokol Nová Paka 5:0 (3:0)
  3. Bureš (D. Vízek), 6. Beránek (Klement), 11. Klement (Bílek), 25. D. Vízek (Majer), 29. Bílek (Klement)
série 1. čtvrtfinále 3-6
1:0 Laviny FBC Černilov 3:0 (1:0)
  10. Sova (Aubus), 22. Dunda (Erban), 30. Erban (F. Lahučký)
série 1. čtvrtfinále 4-5
1:0 Kamikadze Hradečtí Vikingové 3:1 (1:0)
  8. Vaněk (Macháček), 25. Walter (J. Kopecký), 29. Walter (Hitka) - 29. Špičan (Gabler)

série 2. čtvrtfinále 1-8
2:0 FBC Tornados Czech Garbage 5:2 (1:2)
  1. Skrovný, 16. Skrovný, 17. Zdeněk (Medek), 21. Zdeněk (Dostál), 24. Dostál (M. Špalek) - 9. Raabenstein (Dobrev), 13. Hofmeister (Raabenstein)
série 2. čtvrtfinále 2-7
2:0 Patriots Sokol Nová Paka 6:2 (0:1)
  16. Beránek (J. Měsíček), 18. Beránek (M. Trnka), 20. Majer (Bureš), 25. Beránek (Klement), 26. Bílek (M. Měsíček), 27. Beránek (M. Měsíček) - 5. Radek Kučera (Šec), 23. P. Kučera (Kavuljak)
série 2. čtvrtfinále 3-6
2:0 Laviny FBC Černilov 3:1 (2:1)
  2. Aubus (Erban), 8. Erban (Polák), 18. Aubus (F. Lahučký) - 5. M. Hušek (Halmich)
série 2. čtvrtfinále 4-5
1:1 Kamikadze Hradečtí Vikingové 3:4 (2:2)
  7. Maléř (D. Moravec), 14. Walter (J. Kopecký), 20. Maléř (D. Moravec) - 4. Klemš (Venzara), 8. Venzara (Krajčí), 26. Krajčí (P. Zeman), 29. Rotter (P. Zeman)

série 3. čtvrtfinále 1-8
3:0 FBC Tornados Czech Garbage 8:0 (3:0)
  8. Skrovný, 11. Jakoubek (Dostál), 12. Dostál (Šimek), 18. Medek (Zdeněk), 21. Jakoubek (Skrovný), 24. Zdeněk (Dostál), 25. Dostál (Zdeněk), 30. Zdeněk
série 3. čtvrtfinále 2-7
3:0 Patriots Sokol Nová Paka 1:0 (0:0)
  26. Beránek (Bureš)
série 3. čtvrtfinále 3-6
3:0 Laviny FBC Černilov 4:0 (1:0)
  6. Erban (Dunda), 17. Erban (Aubus), 26. Erban (F. Lahučký), 29. F. Lahučký (Aubus)
série 3. čtvrtfinále 4-5
2:1 Kamikadze Hradečtí Vikingové 8:1 (4:1)
  3. Kabeláč (Macháček), 5. Kabeláč (Macháček), 6. Hitka (Walter), 13. Maléř (Kabeláč), 20. Walter (Kašpar), 21. Macháček (Kabeláč), 25. Maléř (Kabeláč), 25. Hitka (Walter) - 6. P. Zeman (Rotter)

série 4. čtvrtfinále 4-5
3:1 Kamikadze Hradečtí Vikingové 3:2 prodl. (2:0)
  11. Macháček (Kabeláč), 12. Kabeláč (J. Kopecký), 31. Kabeláč (Vaněk) - 29. Rotter (V. Zeman), 30. V. Zeman z trest. střílení

Sobota 30. 3. 2019 - 2. hrací den Play-off

Patriots jsou ve finále a Tornados vedou v semifinálové

sérii nad Kamikadze 2:1 -

Semifinále Play-off 1. ligy FLA - sobota 30. 3. 2019

Semifinálové dvojice se letos poskládaly přesně jako v předchozím ročníku Play-off. Po konci loňské základní části dělily první Tornados a čtvrté Kamikadze pouhé dva body a semifinálová série se rozhodla až v pátém zápase. Přestože letos měli oba soupeři mezi sebou jedenáct bodů, nedalo se hovořit o tom, že by výše postavený tým byl favoritem. Naopak v úvodním zápase začali Kamikadze mnohem lépe, Tornados nestačili a postupně prohrávali už 0:2. Ke konci zápasu sice vykřesali šanci vstřelenou brankou, ale Kamikadze brali nakonec první bod za výhru 3:1. Ve druhém zápase Tornados přidali na tempu a důrazu, ale jejich úsilí často končilo oslabeními. Zápas paradoxně zlomil úvodní gól, kterého Tornados dosáhli v oslabení 3 na 5. Do poločasu upevnili vedení na 3:0 a po celkem jasném výsledku 5:1 srovnali sérii. Úvod třetího duelu přinesl vyrovnanou bitvu a vedení se po deseti minutách ujali Kamikadze. Tornados ale brzy srovnali a na začátku druhé půle vstřelili tři rychlé branky a po vítězství 4:2 otočili vedení na svoji stranu. Rozuzlení této dramatické série se dočkáme až za 14 dní ve finálový den letošního ročníku. I ve druhé sérii odstup osmi bodů mezi druhými Patrioty a třetími Lavinami nic neznamenal a o favoritovi na postup se dalo jen spekulovat. První gól série vstřelili Patriots, ale Laviny třemi brankami ve dvou minutách zápas rychle otočily. Patriots po chvíli snížili a z neustávajícího tlaku nakonec dokázali v závěru vsítit dvě branky a urvali první výhru výsledkem 4:3. Ve druhém duelu zase naopak delší dobu těsně vedli Patriots a Laviny na 2:2 srovnaly až pět minut před koncem. Prodloužení ve čtyřech hráčích o vítězi nerozhodlo a v trestných stříleních byli nakonec úspěšnější střelci a brankář Patriotů a vydřeli druhý bod. Ve třetím utkání to už konečně vypadalo, že Laviny sérii prodlouží a vynutí si po výhře další pokračování. Ještě čtyři minuty před koncem vedli 3:1. Patrioti ale opět zapnuli a dokázali zápas v závěru srovnat. Prodloužení znovu nepřineslo branku a vzhledem k tomu, že v nájezdech nedokázali čtyři střelci Lavin své šance proměnit, Patriots ukončili sérii opticky celkem jasně 3:0 na zápasy a mohou v klidu čekat na svého soupeře do finále. Stejně jako vloni vedly Laviny v sérii delší dobu než jejich soupeř, ale opět se budou muset smířit jen s bojem o bronzové medaile.

série 1. semifinále 2-3
1:0 Patriots Laviny 4:3 (1:3)
  9. Beránek (Pázler), 16. D. Vízek (L. Trnka), 26. L. Trnka, 27. Beránek (Klement) - 11. Sova (Aubus), 12. Dunda (Mencák), 13. Aubus (Erban)
série 1. semifinále 1-4
0:1 FBC Tornados Kamikadze 1:3 (0:1)
  25. Dostál (Skrovný) - 13. Kabeláč (J. Kopecký), 21. Maléř (Kabeláč), 30. Maléř (Kabeláč)

série 2. semifinále 2-3
2:0 Patriots Laviny 3:2 náj. (2:1)
  5. Beránek (J. Měsíček), 7. Beránek (M. Měsíček), rozhodující nájezd Bělohlávek - 4. Sova (F. Lahučký), 25. Aubus (F. Lahučký)
série 2. semifinále 1-4
1:1 FBC Tornados Kamikadze 5:1 (3:0)
  10. Skrovný, 13. Skrovný (M. Špalek), 15. Šimek (Skrovný), 17. O. Špalek (Zdeněk), 22. Zdeněk (Medek) - 18. Kašpar (Walter)

série 3. semifinále 2-3
3:0 Patriots Laviny 4:3 náj. (1:2)
  8. Bělohlávek, 26. M. Měsíček (Bureš), 29. L. Trnka, rozhodující nájezd Bělohlávek - 6. Erban (F. Lahučký), 13. Aubus (F. Lahučký), 19. F. Lahučký (Mencák)
série 3. semifinále 1-4
2:1 FBC Tornados Kamikadze 4:2 (1:1)

12. Roflík (Zdeněk), 20. Skrovný (Roflík), 23. Skrovný (Dostál), 24. Roflík (Skrovný) - 10. Walter (Macháček), 29. Kašpar (Kabeláč)

Sobota 13. 4. 2019 - 3. hrací den Play-off

Patriots počtvrté mistry FLA, Kamikadze stříbrní a Laviny mají po roce opět bronz -

Závěr Play-off 1. ligy FLA - sobota 13. 4. 2019

Tornados vstupovali do dnešního dne s vedením 2:1 na zápasy v sérii proti Kamikadze. I úvod zápasu jasně ukázal, že Tornados stačí jedna výhra a Kamikadze už více ztratit nemohou. Úřadující mistři se také po půlce zápasu ujali vedení a po chvíli dostali výhodu přesilové hry, kdy mohli zápas a postup do finále pojistit. Jenže došlo k nečekanému zlomu, jako před 14 dny, ale tentokrát na druhé straně. Kamikadze dvěma góly v oslabení výsledek otočili a pojistkou do prázdné branky sérii srovnali. Rozhodující pátý zápas opět začali lépe Tornados, ale Kamikadze do půlky dokázali srovnat. Třemi slepenými brankami po poločase Kamikadze svého soupeře zlomili a díky samotnému postupu do finále již v tento okamžik dosáhli na své nejlepší umístění v FLA, když v sezoně 2016-17 získali bronz.

série 4. semifinále 1-4
2:2 FBC Tornados Kamikadze 1:3 (0:0)
  18. Dostál (Zdeněk) - 23. Kabeláč, 24. Kabeláč (J. Kopecký), 30. Macháček (Walter)

série 5. semifinále 1-4
2:3 Tornados Kamikadze 2:5 (1:1)
  7. Roflík (Šimek), 27. Skrovný (Jakoubek) - 14. Hitka (Kabeláč), 22. Kabeláč (Walter), 22. Walter (Macháček), 24. D. Moravec (Vaněk), 29. Kabeláč (Macháček)

Tornados tak museli po loňském titulu přijmout alespoň boj o bronzové medaile v zápase o 3. místo. Přestože Tornados měli v nohách třetí zápas a Laviny byly odpočaté, na takticky vedené urputné bitvě to nebylo nijak poznat. Tornados měli v první třetině mnoho šancí, ale nedokázali proměňovat, což byla dnes jejich největší slabina. Potom co nevyužili ani trestné střílení, počkaly si Laviny na své šance a po polovině druhé třetiny vstřelili dvě branky. Tornados v závěru druhé patnáctiminutovky snížili, ale po přestávce soupeř opět skóroval na 1:3. Snížení opět na sebe nenechalo dlouho čekat a Tornados zbývalo na srovnání a vidinu medaile dvanáct minut. Jak zmíněný čas utíká rozdílně prohrávajícímu a vedoucímu týmu každý zná, Tornados sice tlačili, ale přestřelovali branku nebo trefovali jen bránící hráče a brankáře. Laviny si tak pohlídaly své vedení a mohly se zaslouženě opět po roce radovat z bronzových medailí. Tornados přestože měli před dnešním odpolednem nakročeno k další medaili, po třech prohrál nezískali nic.

zápas o 3. místo
O3M Tornados Laviny 2:3 (0:0,1:2,1:1)
  29. Skrovný (M. Špalek), 33. Šimek (Jakoubek) - 24. Frýda (Sova), 28. Frýda, 31. Frýda (F. Lahučký)

Nadešel čas velkého finále. Odpočatí Patrioti, kteří své čtvrtfinále i semifinále zvládli hladce 3:0 na zápasy, chtěli opět mistrovský pohár do svého držení, potom co jim loni tak těsně v závěru titul uloupili Tornados. Proti nim se chystali možná již trošku unavení Kamikadze, zato ale výrazně nabuzení a odhodlaní po senzačně otočené semifinálové sérii. Od prvních vteřin se hrál rychlý, důrazný a vyrovnaný florbal a ve čtvrté minutě se Kamikadze ujali vedení. Patriots za pět minut srovnali a pokračovala taktická bitva se šancemi na obou stranách, ale více příležitostí si možná začali vypracovávat Kamikadze. V první minutě druhé třetiny také dokázali bílí své šance proměnit a dvěma brankami se ujali vedení 3:1. Nastala fáze zápasu, kdy se zdálo, že Kamikadze kontrolují utkání a Patrioti se nemohou dostat ke snížení. Ti ale byli stále klidní, zdálo se, že věří ve svoji sílu, dostatek zbývajícího času a únava soupeře v závěru také může rozhodnout. Před poslední třetinou se Patrioti odebrali do šatny a v poslední patnáctiminutovce začali postupně stupňovat svůj tlak a jít si za svým cílem. V polovině třetiny také vsítili kontaktní branku a tlačili dále. Pět minut před koncem už jejich úsilí vedlo ke srovnání skóre na 3:3. V závěru mohli Patrioti ještě dokonat definitivní obrat, kdy dostali výhodu přesilové hry. Její závěr se nakonec přenesl do prvních vteřin prodloužení a poté hra pokračovala ve čtyřech hráčích na obou stranách. V čase 1:05 se ze závaru před brankou Kamikadze prosadili útočníci Patriotů a odšpuntovali vítězné emoce, které nemůže zažít tým v ligové tabulce, ale jen ve finále play-off, o to víc umocněné zlatým gólem v prodloužení. Okamžik, který jim loni utekl v posledních dvou minutách mohli letos Patrioti vychutnat plnými doušky. Unavení a poražení Kamikadze si však se vztyčenou hlavou po urputné bitvě mohli nechat pověsili na krky stříbrné medaile, Patrioti získali po roční pauze svůj celkem čtvrtý mistrovský titul a hned za 14 dní budou hájit čest FLA v Superpoháru proti vítězi Hostinnské Florbalové Ligy.